W piątek 28 kwietnia po raz kolejny spotkaliśmy się na zorganizowanym przez STOWARZYSZENIE PROMOCJI i ROZWOJU Ustronia seminarium z cyklu „SPORT i ZDROWIE”.

W zajęciach uczestniczyło 31 osób. Jak zwykle celem zajęć było przedstawienie w przystępny i ciekawy sposób zagadnień związanych z bezpiecznym uprawianiem sportu.

Prelekcje i konsultacje prowadzili:

– Gość Specjalny – Janusz Krężelok – trener Kadry Narodowej w narciarstwie biegowym omówił cały szereg ciekawych zagadnień związanych z uprawianiem narciarstwa biegowego.

Dariusz Batek /firma Bateklife/ omówił zasady realizacji planów treningowych w okresach przejściowych.

Monika Batek /firma Bateklife/ zaprezentowała metodę określania stopnia ryzyka urazowości na bazie możliwości systemu Functional Movement Screen (FMS), oraz przeprowadziła 10 testów osób uczestniczących w zajęciach.

dr n. med. Henryk Noga / Sport Klinika Żory/ omówił problematykę diagnozowania i leczenia kontuzji najczęściej występujących u osób uprawiających narciarstwo biegowe.

Aleksander Kwiatek /firma CST/ zaprezentował kolekcję opon CST oraz omówi zasady doboru opon w zależności od rodzaju uprawianej dyscypliny oraz metody właściwej eksploatacji opon bezdętkowych.

Anna Pilch /firma Diagnostix/ przedstawiła najbardziej istotne zagadnienia związane z systemem badań wysiłkowych pozwalających określić poziom wytrenowania sportowców uprawiających narciarstwo biegowe i kolarstwo, oraz przeprowadziła kilkanaście testów BMI.

Uczestnicy zajęć mogli skorzystać po zakończonych prezentacjach z konsultacji u naszych ekspertów i poddać się testom FMS i BMI. Udział w seminarium, konsultacje i testy były BEZPŁATNE, a każdy uczestnik seminarium otrzymał drobne upominki przygotowane przez firmę NUTREND.

Andrzej Nowiński

 

Seminarium "Sport i Zdrowie"

Like this post0

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Go top