1.   ZAJĘCIA SZKOŁY

– Sezon 2013 zainicjowaliśmy w Nowy Rok na Kubalonce w słońcu i na doskonale przygotowanych trasach,

– Zajęcia prowadziliśmy od 5 stycznia do 21 kwietnia,

– Trasy na bulwarach w Ustroniu otwarliśmy 7 stycznia. Dobre warunki śniegowe, oraz regularne utrzymywanie tras ratrakiem pozwoliły nam na bieganie w Ustroniu do połowy marca, za wyjątkiem weekendu  2-3 lutego,

– W zajęciach na trasach w Ustroniu uczestniczyło średnio 45 osób, na trasach Kubalonki biegało średnio 25 osób,

– Każde zajęcie prowadziło co najmniej dwóch, trzech trenerów,

– Cały sezon prowadziliśmy również zajęcia dla grupy MOSIR Cieszyn,

– Dzięki współpracy z firmą Greenland cały sezon mieliśmy do dyspozycji 20 kompletów nart przeznaczonych dla naszych uczniów.

 

2.  WYŚCIGI

– 27 stycznia rozegraliśmy przy rekordowej frekwencji  V Mistrzostwa Ustronia w Sprintach Narciarskich,

– 3 lutego zorganizowaliśmy na Kubalonce Puchar Polski Lekarzy i Farmaceutów w Narciarstwie Biegowym na dystansach 5 i 10 km,

– Organizatorzy i członkowie Szkoły startowali w przeciągu całego sezonu w wielu wyścigach w kraju i za granicą: Bieg Piastów, Salomon Nordic Sunday, Bieg Podhalański, Istebniański Bruclik, Pustertaler Ski Maraton, Hiihto Maraton.

 

3. DZIEŃ OTWARTY

16 lutego na ustrońskich trasach zorganizowaliśmy II Dzień Otwarty Nart Biegowych. Kilkuset uczestników mogło pod okiem trenerów doskonalić umiejętności narciarskie, testować narty, wziąć udział w krótkim szkoleniu serwisowym, posmarować narty pod okiem fachowca, posłuchać muzyki i dobrze się bawić.

 

4. SZKOLENIA

– 25 kwietnia zorganizowaliśmy w hotelu Ziemowit szkolenie serwisowe.  Celem szkolenia było omówienie sytemu doboru nart, przedstawienie gamy podstawowego sprzętu serwisowego, oraz pokaz technik smarowania.

– 23 maja ponownie w hotelu Ziemowit w Ustroniu zorganizowaliśmy prezentację sprzętu narciarskiego, na którą zaprosiliśmy Tomka Kałużnego /firma XC Life/, który zaprezentował najnowsze kolekcje nart i kijów firmy YOKO, smary OPTIVAX, odżywki i suplementy diety ENERVIT, nartorolki EAGLE , oraz urządzenie SKI SELECTOR do określania parametrów nart biegowych i profesjonalnego systemu doboru nart dla zawodników.

 

5. ZAKOŃCZENIE SEZONU

29 maja w Pijalni Uzdrowiskowej w Ustroniu podsumowaliśmy sezon 2013 USNB w obecności wielu gości związanych z działalnością Szkoły. Celem który nam przyświecał przy organizacji tego spotkania była integracja środowiska narciarskiego oraz instytucji i firm wspierających USNB, prezentacja grupy „Demo Team Madshus-Ustrońska Szkoła Narciarstwa Biegowego”,  a także przedstawienie mediom i przedstawicielom władz problemów i potrzeb z którymi się borykamy jako środowisko.

Like this post0

2 komentarze

  1. Arleta Reply 12 lipca 2013 at 13:02

    To był mój pierwszy sezon, pierwsze „kroki” w narciarstwie biegowym. Było super!!! Wspaniale, że są ludzie, którym się chce i którzy mają pasję, bo to oni są twórcami takich imprez.
    Dzięki za szkolenia, cudowną atmosferę i za obudzenie we mnie zapału do biegania na nartkach.
    W przyszłym roku na pewno będę!Więc do zobaczenia.

  2. kodymaster Reply 12 lipca 2013 at 20:33

    Cieszymy się p. Arleto, że nasze zajęcia przypadły do gustu. Do zobaczenia zatem w sezonie 2013/2014.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Go top