Tak jak co roku, w drugiej połowie stycznia, wyjechaliśmy na tygodniowy narciarski urlop do Górnej Styrii w Austrii.

Po raz kolejny w tygodniu od 17 do 24 stycznia trafiliśmy na wspaniałą pogodę. Warunki śniegowe na trasach w „Narciarskim Biegowym Raju” były rewelacyjne. Do naszej dyspozycji w rejonie Krungl, Bad Mitterndorf, Pichl, Kainisch, Tauplitz, Oedensee i Donnerbachwald było 150 km przygotowanych tras o różnym stopniu trudności, położonych na wysokościach od 700 do 1600 m.n.p.m. Codziennie przebiegaliśmy od 20 do 30 km.

– Warunki pogodowe były w miarę stabilne – słońce, praktycznie bezwietrznie, dwa dni przez kilka godzin padał śnieg, temperatury od -20 do – 6 st. C

– Warunki śniegowe – zróżnicowane od betonowych w trakcie największych mrozów, do świeżo spadłego puchu, a ostatniego dnia również do mokrego klejącego śniegu, powodującego natychmiastowe klejenie „buł” na nartach posmarowanych wcześniej na mroźne warunki.

W wyjeździe wzięli udział: Danka i Janek Sobieszczańscy, Ewa Nowińska, Grażyna Basisty, Janek Turoń, Romek Gaszczyk, Ela i Henio Noga, Leszek Błażyca, Antek Wojciechowski i Andrzej Nowiński.

Andrzej Nowiński

Zdjęcia Andrzeja

Zdjęcia Ewy

Zdjęcia Romka

Like this post0

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Go top