W piątek 10 listopada po raz kolejny spotkaliśmy się na zorganizowanym przez STOWARZYSZENIE PROMOCJI i ROZWOJU Ustronia seminarium z cyklu „SPORT i ZDROWIE”. W zajęciach uczestniczyło 41 osób. Jak zwykle celem zajęć było przedstawienie w przystępny i ciekawy sposób zagadnień związanych z bezpiecznym uprawianiem sportu.

RELACJA FOTOGRAFICZNA

Seminarium "Sport i zdrowie"

Prelekcje i konsultacje prowadzili:

Dariusz Batek /firma Bateklife/ omówił zasady realizacji planów treningowych w okresach przejściowych, oraz zasady doboru opon CST w zależności od rodzaju uprawianej dyscypliny, a także przedstawił metody właściwej eksploatacji opon bezdętkowych.

Monika Batek /firma Bateklife/ zaprezentowała metodę określania stopnia ryzyka urazowości na bazie możliwości systemu Functional Movement Screen (FMS), oraz przeprowadziła testy osób uczestniczących w zajęciach.

dr n. med. Henryk Noga / Sport Klinika Żory/ omówił problematykę diagnozowania i leczenia kontuzji najczęściej występujących u osób uprawiających narciarstwo biegowe ze szczególnym uwzględnieniem kontuzji kolana.

Agnieszka Turoń-Skrzypińska / Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie / omówiła rolę stabilizacji centralnej w sporcie amatorskim, oraz wykonała kilkanaście testów osób uczestniczących w zajęciach.

Anna Pilch /firma Diagnostix/ przedstawiła najbardziej istotne zagadnienia związane z systemem badań wysiłkowych pozwalających określić poziom wytrenowania sportowców uprawiających narciarstwo biegowe i kolarstwo, oraz wykonała kilkanaście testów analizy składu ciała.

Mariusz Michałek /JBG2 Professional MTB Team/ przedstawił praktyczne zastosowanie badań wydolnościowych w kolarstwie i narciarstwie biegowym.

Uczestnicy zajęć mogli skorzystać po zakończonych prezentacjach z konsultacji u naszych ekspertów i poddać się testom FMS i analizie składu ciała. Udział w seminarium, konsultacje i testy były BEZPŁATNE, a każdy uczestnik seminarium otrzymał drobne upominki przygotowane przez firmę NUTREND.

Andrzej Nowiński

Like this post0

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Go top