Organizator 38. Biegu Piastów zamieścił krótką notkę dotyczącą realizacji tej cyklicznej imprezy w tym sezonie:

„Tegoroczna zima jest bardzo nietypowa, a poprzez brak śniegu i dodatnie temperatury kolejne zawody narciarskie są odwoływane(m.in. Jizerska 50 i Tartu Marathon). Jesteśmy zdeterminowani by przeprowadzić 38. edycję Biegu Piastów- Festiwalu Narciarstwa Biegowego. W obecnym sezonie zimowym brakuje śniegu na 1/3 trasy biegu głównego, w związku z tym nie jesteśmy w stanie jej przygotować.

Cały czas udostępniamy dla narciarzy biegowych trasy w rejonie Jakuszyc i na nich na pewno rozegramy 38. Bieg Piastów. Prognozy pogody nie dają nam szansy na przygotowanie pełnych 50 km CT, a pozostałe dystanse zostaną również skrócone. W niedzielę 2 marca br. nie jesteśmy w stanie przeprowadzić równocześnie dwóch biegów – 26 km CT i 30 km FT.
Biorąc pod uwagę ilość zgłoszonych na oba dystanse, z przykrością podjęliśmy decyzję, że odwołujemy bieg na dystansie 30 km FT, pozostawiając jedynie bieg stylem klasycznym. Zawodnicy zgłoszeni na 30 km FT mogą przepisać się na bieg stylem klasycznym, rozegrany tego samego dnia (nominalne 26 km CT) lub przenieść opłatę startową na 39. Bieg Piastów w 2015 roku, przesyłając informację na adres zawodnicy@bieg-piastow.pl do 13 lutego do godz. 8:00.

Na dzisiaj, nie jesteśmy w stanie podać ostatecznego przebiegu i długości tras biegów planowanych, jako 15 km CT, 26 km CT i 50 km CT. Najprawdopodobniej będą one skrócone o 1/3. Informację o trasach i dystansach zamieścimy ok. 23 lutego br. na stronie internetowej (www.bieg-piastow.pl) oraz roześlemy drogą mailową do uczestników.

Wszystkim zgłoszonym (15 km CT, 26 km CT, 50 km CT) chcemy zaproponować możliwość startu na skróconym dystansie lub przeniesienie opłaty startowej na przyszłoroczny 39. Bieg Piastów (na dowolny dystans, z zachowaniem proporcji opłat startowych). W przypadku wybrania opcji przeniesienia opłaty startowej prosimy o przesłanie tej informacji na adres mailowy: zawodnicy@bieg-piastow.pl do 13 lutego do godz. 8:00.
Po tym terminie (13.02.2014) opublikujemy ostateczną listę startową 38. Biegu Piastów, a dodatkowe zmiany nie będą rozpatrywane.

Pozostałe biegi w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego – od 22 do 27 lutego (w tym m.in. Mały Bieg Piastów) odbywają się bez zmian.”

Z narciarskim pozdrowieniem,

Dariusz Serafin – Komandor Biegu Piastów
Kinga Jaworek – Wice Komandor Biegu Piastów

 

Prosimy śledzić profil organizatora.

Like this post0

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Go top