W tym roku ze względu na złą sytuację pandemiczną w Czechach musieliśmy zmienić plany i pojechać do Kotliny Kłodzkiej w rejon Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w dniach 11-14 lutego.

Po raz pierwszy mieliśmy okazję dokładnie poznać wszystkie trasy biegowe po polskiej stronie transgranicznego ośrodka biegowego Paprsek – Bielice.

Decyzja była ze wszech miar słuszna, a na dodatek trafiliśmy na rewelacyjne warunki śniegowe. Utrzymujący się mróz i stałe opady śniegu spowodowały, że do dyspozycji mieliśmy kilkadziesiąt kilometrów doskonale przygotowanych tras po polskiej i czeskiej stronie, a smarowanie „na trzymanie” nie sprawiało żadnych trudności (SkiGo HF -2 do -15).

Wyjazd udał się super pod każdym względem: organizacyjnym, towarzyskim i sportowym, a kwintesencją biegania była przepiękna słoneczna niedziela, która na długo zostanie nam w pamięci.

W Bielicach biegali:

Klaudia Mirowska, Danka Sobieszczańska, Ewa Nowińska, Hania Grochowska, Romek Gaszczyk, Sylwek Mirowski, Janek Sobieszczański, Adam Grochowski  i Andrzej Nowiński.

Andrzej Nowiński

Like this post0
Go top